سند تدبیر وتوسعه هشترود،حاج حسن مستفید فرماندار هشترود،استاندار آذربایجان شرقی
معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه در تشریح فلسفه تدوین سند تدبیر توسعه استان، گفت: در برنامه‌های توسعه‌ای که در گذشته تدوین شده بود به دلایل مختلف از جمله وابستگی شدید به درآمدهای نفتی، دست‌یابی به اهداف تعیین شده ممکن نبود و نیاز به یک رویکرد جدید در برنامه‌ریزی احساس می‌شد.

داود بهبودی افزود: سند تدبیر توسعه بر مبنای رویکرد علمی و با محوریت و مشارکت همه اقشار اعم از بخش‌های دولتی و خصوصی و نخبگان و صاحب‌نظران تنظیم شده است.

وی خاطرنشان کرد: این سند به روش هسته‌های کلیدی تدوین شده و امروز این روش، الگوی تدوین برنامه ششم توسعه کشور قرار گرفته و همه استان‌ها موظف شده‌اند برنامه توسعه خود را بر این اساس تنظیم کنند.

بهبودی، شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادهای مناطق مختلف از جمله اهداف سند تدبیر توسعه عنوان کرد و گفت: معتقدیم که هیچ منطقه‌ای محروم نیست و اگر از ظرفیت‌های ناشناخته آن به درستی استفاده شود قابلیت توسعه و پیشرفت را دارد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی سپس با ارایه گزارشی از وضعیت شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان هشترود، اظهار داشت: این شهرستان با دارا بودن اراضی وسیع کشاورزی، سد سهند، واحدهای صنعتی بزرگ، 36 معدن فعال، مواد معدنی باارزش و دسترسی به آزادراه و راه‌آهن سراسری از ظرفیت‌های خوبی برای توسعه برخوردار است.